Novinky

Účinky ostropestrce jsou známé už odpradávna. Ačkoli nepochází přímo ze střední Evropy, ale z Kanárských ostrovů a středomoří, má své pevné místo i v našich domácích bylinných lékárničkách. Proč na jeho schopnosti spoléhá tolik lidí?

 

Ani jeho latinský název – Silybum marianum – není o moc méně komplikovaný než ten český. Nicméně právě po něm se jmenuje Silymarin, soubor velmi silných a důležitých antioxidantů, který má protizánětlivé, antivirové a antioxidační vlastnosti. A právě Silymarin – komplex prospěšných látek z ostropestrce mariánského působí na naše játra, respektive na jejich detoxikaci a také regeneraci. Jsou to právě zdravá játra, jejichž správné fungování má vliv na stav dalších orgánů a celého organismu.

Kromě komplexu antioxidantů skrývá ostropestřec pod svým „ostnatým vzezřením“ (a to doslova) také velmi cenné nenasycené mastné kyseliny, jež pomáhají vstřebávat vitaminy a minerály a podporují mimo jiné i správnou funkci imunitního systému. Také aminokyseliny obsažené v ostropestrci jsou velmi důležité – hrají klíčovou roli v regeneraci organismu.

Co tedy konkrétně ostropestřec mariánský dokáže? Všichni tak nějak vědí, že je tato bylina spojená s játry, ale málokdo tuší, jak jim prospívá, a také že játra nejsou jediným orgánem, jemuž ostropestřec může pomoci. Nicméně játry začněme. Podle vědců chrání silymarin jaterní buňky před vstupem škodlivých toxinů a regeneruje je. Pokud si říkáte, že nemáte játra nemocná a ani moc neholdujete alkoholu či neužíváte léky, takže není důvod jim věnovat nějakou zvláštní pozornost, musíme vás vyvést z omylu. Naše játra totiž trpí i současným životním stylem, tedy nepříliš zdravou stravou a nedostatkem pohybu. Takže není od věci jim dopřát pravidelnou vzpruhu v podobě ostropestrcové kúry!

Ostropestřec a jeho užívání – ideální forma existuje!

Síla ostropestrce se skrývá v jeho plodech. Na trhu najdete hned několik forem, v nichž je možné je užívat. Ovšem to neznamená, že mají všechny stejný účinek. Takže po kterém sáhnout? Velmi často se můžete setkat s ostropestrcovým čajem. Ačkoli je jeho příprava jednoduchá a jeho popíjením přispíváte k dodržování pitného režimu, co se detoxikačních a regeneračních účinků na játra týče, není právě nejvhodnější. Vysoké teploty totiž ničí ty nejcennější látky obsažené v ostropestrci (Silymarin), takže přijdete o jeho nejlepší vlastnosti. O ty přijdete i v případě, že pečete z ostropestrcové mouky.

Olej z ostropestrce je sice skvělý do salátových zálivek, nicméně neobsahuje tak vysokou koncentraci silymarinu, takže pro regeneraci či detoxikaci jater také není nejvhodnější. Narazili jste na tablety či kapsle s ostropestrcem? Pak vězte, že velmi často obsahují i přidané syntetické látky, jako jsou konzervanty či dochucovadla, které paradoxně mohou očistný efekt léčivého bodláku rušit.

Jako ideální forma ostropestrce se proto jeví drcené plody. Nejenže jsou 100% přírodní, ale také obsahují nejvyšší koncentraci účinných látek. Doporučují se užívat v rámci ucelené 12týdenní kúry, během níž člověk užívá 4krát denně čajovou lžičku drceného ostropestrce (prvních 10 dní můžete dávku zdvojnásobit, abyste nastartovali intenzivní regenerační procesy v játrech). Vždy kupujte drcené plody ostropestrce od prověřeného výrobce, který vám zaručí tu nejvyšší kvalitu.

V neposlední řadě je mimořádně důležitý způsob zpracování a kvalita balení drceného plodu ostropestrce. Je klíčové, aby se podrcené plody udržovaly v balení bez přístupu vzduchu, protože ten způsobuje jejich znehodnocování – oxidaci a tím i ztrátu příznivých účinků. Jiné formy balení z tohoto důvodu nejsou vhodné.

Ostropestřec z našeho eshopu proto dostanete zabalený v kvalitních, uzavíratelných „zip“ sáčcích, v nichž si uchová své prospěšné vlastnosti a zároveň je snadno skladovatelný a přenosný (na rozdíl od např. skladování v skleněných pohárech).

Takový kvalitní a dobře zpracovaný drcený ostropestřec již není nutné užívat s žádnými dalšími doplňky výživy. Svou roli zvládne bez problémů sám. Není totiž náhoda, že ho volají i „obr mezi bylinkami“.

17 Comments

 1. Привет дамы и господа
  Наша фирма мы занимаем первое место по качеству и цене производства аква изделий в г.Львов. Вас может заинтересовать:
  Купить пузырьковую панель с зеркалом у производителя в Одессе

  Наша сайт – http://tozak.org.ua/2021/03/kupit-puzyrkovuju-panel-s-zerkalom-u-proizvoditelja-v-odesse/
  Заходите и выбирайте – http://tozak.org.ua/2021/03/kupit-puzyrkovuju-panel-s-zerkalom-u-proizvoditelja-v-odesse/

 2. добрый веб ресурс томск электрик

 3. learn the facts here now fuck videos

 4. купить пс4 авито – купить пс5 в новосибирске, пс5 купить иркутск

 5. kes

  Great idea to write about such stuff here. I am grateful for every word.

  שירותי ליווי בתל אביב

 6. 10 полехных советов – Как выбрать хороший участок для строительства дома?
  Вы хотите узнать много нового,интересного?Наша задача помочь каждому. Запомните можно решить любую задачу. Посмотрите наши видео подборки. Наши видео помогают многим жить лучше… Прямо сейчас переходите по ссылке и смотрите бесплатно онлайн –
  полезные семейные советы
  полезные советы для мужчин
  как вести семейный бюджет

 7. Здравствуйте дамы и господа!
  Одно из направлений работы нашей компании – уборка помещений после ремонта. Такая уборка требует много времени и усилий, поэтому люди обращаются туда, где специалисты в данной сфере сделают все за вас. Мы выезжаем в любое место Минска в выбранное вами время. Строительство предполагает собой большое количество мусора и загрязнений, которые нелегко убрать без применения специальных средств и технологий. Клининг после ремонта у нас ориентирован на использование такой современной техники, как профессиональный моющий пылесос KARCHER PUZZI 10/1 (Германия), пылесос для сухой уборки и всасывания жидкости Taski Vacumat 12 (Швейцария), пылесос для сухой уборки Taski Aero 8 Eurо (Швейцария), чистящие средства для генеральной уборки после ремонта Karcher (Германия) и Diversey (Швейцария). Уборка после ремонта в Минске представлена различными фирмами. Однако 12 лет на рынке и более 400 убранных домов гарантируют профессиональный подход к работе и качество послестроительной уборки от нашей компании. Клининговая фирма «LADYCLEAN» имеет четко отлаженный механизм работы, который позволяет безошибочно находить подход к каждому клиенту.

  http://cotdien.com/threads/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D1%8B%D1%82%D1%8C%D0%B5-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BD.1626754/
  http://forum.shopheroesgame.com/viewtopic.php?f=4&t=397283
  http://www.ydwd.com/bbs/home.php?mod=space&uid=223104
  http://www.aktas1.kz/gig/user/Zelenabjx/
  https://diakov.net/user/Merselinzjf/

 8. [url=https://chemforum.info/index.php?threads/secure-cloud-storage-reviews.163/ ]cloud storage review[/url] – privacy coins, electrum stencil

 9. elderly health care [url= https://painel.arq.br/orfidal.html ] https://painel.arq.br/orfidal.html [/url] drug screening services http://holtbar.nl/zolnl.html legal herbal pills

 10. баня на дровах красноярск

  saunabas ru красноярск каталог

 11. лордфильм онлайн – лордфильмс смотреть, веном 2 смотреть

 12. Стриптизёрши – Не время умирать, Круэлла

 13. Гидра сайт – Гидра вход, Hydra

 14. слежка +за женой – детективное агентство ярославль, детективное агентство мурманск

Leave a Comment

Váš email nebude zveřejněn

Vaše recenze*

Name*

Email*

Website*